Medical Park Gaziantep Hastanesi

Güneydoğu Anadolu Bölgesinin kalbi Gaziantep ilinde bulunan Medical Park Gaziantep Hastanesi 30 bin m²'lik bir alanda; dahiliye, cerrahi, tanı ve rehabilitasyon bölümleri ile hizmet veren A sınıfı bir sağlık kuruluşudur.

2008 yılında açıldığı günden bu yana başta Gaziantep olmak üzere çevre il ve ilçelerin yanı sıra komşu ülkelerden gelen hastalara da hizmet verilen uluslararası standartlarda A sınıfı bir hastane olmanın yanında, teknolojik alt yapısı, donanımı ve gerçekleştirdiği birbirinden nitelikli operasyonları ile de bölgede sağlık turizmi açısından önemli bir merkez konumundadır.

Medical Park Gaziantep Hastanesi'nin, gelişmiş tıbbi cihazlarla donatılmış, ikisi kalp-damar cerrahisi ve 7'si tüm cerrahi müdahaleler için kullanılan 9 ameliyathanesi bulunmaktadır. Bu ameliyathanelerde her türlü cerrahi müdahale yapılmakta, ayrıca mikro cerrahi operasyonlar başarıyla gerçekleştirilmektedir. Ameliyathanelerde, gelişmiş teknolojik cihazlar olan; Laminer Flow ile Hepa filtreli steril havalandırma sistemi kullanılmaktadır. Medical Park Gaziantep Hastanesi'nde, tüm onkolojik ameliyatlar da başarıyla gerçekleştirilmektedir.

Hastanede, acil doğumlar için 24 saat hizmet veren doğumhane ile kalp damar hastalıkları, ritim bozuklukları, konjenital kalp hastalıkları ve romatizmal kalp kapak hastalıklarının teşhis ve tedavisinde, koroner anjiyografi, kalp kateterizasyonu, elektrofizyolojik çalışma (EPS) ve ablasyon işlemlerinin yapıldığı dijital anjiyografi ünitesi de yer almaktadır. Her türlü kardiyolojik girişimin yapıldığı anjiyografi ünitesinde, koroner, periferik, ve karotis anjiyografi yapılmaktadır. Ayrıca hasta için büyük kolaylık sağlayan "El Bileğinden (Radial) Anjiyografi" işlemi de başarılı bir şekilde uygulanmaktadır.

Medical Park Gaziantep Hastanesi'nde, uluslararası standartlarda hizmet vermeye başlayan onkoloji merkezi'nde; onkolojik cerrahi, medikal onkoloji, onkolojik rehabilitasyon, radyasyon onkolojisi (TrueBeam), nükleer tıp (Pet CT), Gamma Knife, Kemik İliği Transfer Merkezi alanlarında iş birliği yapan deneyimli ekiplerin çalıştığı bir tedavi yaklaşımı benimsenmiştir. Akciğer, prostat, kalın bağırsak, mide, pankreas, meme, serviks, over gibi kanser türleri başta olmak üzere, tüm kanser türlerinin tanı ve tedavilerinde, etkin bir şekilde rol alan radyasyon onkolojisi kliniği, Jinekolojik onkoloji cerrahisi, alerji immünoloji,çocuk ürolojisi, çocuk nörolojisi, çocuk gastroenterolojisi, çocuk alerji ve immünoloji,Vertigo/Denge Merkezi, Proktoloji Ünitesi başta Gaziantep olmak üzere çevre iller ve Ortadoğu ülkelerinden gelen hastalara hizmet vermektedir.

Ayrıca hastanede romatoloji bölümü halkın hizmetine sunulmuştur. Romatoloji bölümü ile Gut Hastalığı, Behçet Hastalığı, Osteoporoz,Vaskülitler, Lupus Hastalığı, Romatoid Artrit, Ankilozan Spondilit, Ailesel Akdeniz Ateşi (FMF) gibi hastalıklara cevap verebilir durumuna gelmiş bulunmaktadır.

Romatoloji Polikliniği, Çocuk Romatolojisi Polikliniği, Göz Sağlığı Polikliniği, Radyoloji, Psikoloji Polikliniği, Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Polikliniği, Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Ünitesi         

Proktoloji Ünitesi, Ortopedi Polikliniği, Genel Cerrahi Polikliniği, Plastik Cerrahi Polikliniği, Girişimsel Radyoloji Polikliniği, Gastroenteroloji Polikliniği, Acil Servis, Enfeksiyon Hastalıkları ve Mikrobiyoloji Polikliniği, Alerji ve İmmünoloji Polikliniği, Nöroloji Polikliniği, Jinekolojik Onkoloji Cerrahisi Polikliniği, Psikiyatri Polikliniği, Beslenme ve Diyet Polikliniği, Üroloji Polikliniği, Beyin ve Sinir Cerrahisi Polikliniği, Ortopedi Polikliniği, Çocuk Nörolojisi Polikliniği, Çocuk Gastroenterolojisi Polikliniği, Endokrinoloji ve Metabolizma Hastalıkları Polikliniği, Çocuk Alerji ve İmmünoloji, Pediatri Polikliniği, Kalp ve Damar Cerrahisi Polikliniği, Kardiyoloji Polikliniği, Kulak Burun Boğaz Polikliniği, Kadın Hastalıkları ve Doğum Polikliniği, İç Hastalıkları Polikliniği, Nefroloji Polikliniği, Göğüs Cerrahisi Polikliniği, Göğüs Hastalıkları Polikliniği, Tıbbi Onkoloji Polikliniği, Çocuk Ürolojisi Polikliniği, Denge Merkezi, Anestezi Polikliniği diğer hizmetlerimizdir.

Medical Park Gaziantep Hastanesi'nde uzman hekimler, hemşireler, ebeler, acil tıp teknisyenleri, laboratuvar teknisyenleri, destek hizmetleri personelleri, idari sorumlular ve güvenlik personelleri ile birlikte 900'ü aşkın personel istihdam edilmektedir.

“Özel sağlık kurumları tarafından verilen insan sağlığına yönelik yataklı hastane hizmetleri (özel veya vakıf üniversite hastaneleri dahil, dişçilik, ambulansla taşıma, tıbbi laboratuvar testleri faaliyetleri hariç“

  • 24.05.2022
  • Bu içerik 463 defa okundu