Her geçen gün kafasının daha büyüdüğünü fark eden ailesi tedavi için Samet bebeği çeşitli hastanelere götürdü ve doktorlar tarafından Galen ven anevrizması ve beyinde su toplanması  teşhisi konuldu. Yönlendirme sonucu tedavi için Medical Park Gaziantep Hastanesi’ne gelen aile, Girişimsel Radyoloji Prof. Dr. Akif Şirikçi ile yapılan tetkikler sonucu kafasındaki baloncuğun 7 cm büyüklüğüne ulaşan Samet’e ameliyatsız bir çözüm bularak kasık damarından beyine giderek tedaviyi gerçekleştirdi.

İşlemi gerçekleştiren Prof. Dr. Akif Şirikçi “Galen ven anevrizması çok nadir görülen bir hastalıktır. Tedavi edilmediğinde patlayarak beyin kanaması yapabilir. Biz anjiografi ile kafayı açmadan kasık damarından giderek beyne çıktık ve baloncuğu kapattık.  Bebeğimiz  sağlıklı olarak uyandı. Bir gün sonra da taburcu ettik. Bebeğimiz çok şükür şimdi çok sağlıklı ve akranları gibi büyüyor.

Samet, tıp literatüründe bu boyutlara ulaşıp başarı ile tedavi edilen ender yapılan işlemden biri ve bizim için bu özellikteki bir işlemi Gaziantep'te gerçekleştirmek mutluluk verici” şeklinde konuştu.

  • 16.05.2021
  • Bu içerik 139 defa okundu